sarahsanchez910
sarahsanchez910 sarahsanchez910
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

NEED HELP ASAP
At the local bakery, 3 boxes of cookies cost $12.00. How much does each box of cookies cost?
$3.00
$4.00
$15.00
$36.00

Respuesta :

ejpjrocks123
ejpjrocks123 ejpjrocks123
  • 02-04-2021

Answer:

B. $4.00

Step-by-step explanation:

I know this because you would divide the $12.00 by the three boxes of cookies which would be $4.00, So each box of cookies cost $4.00

Answer Link

Otras preguntas

A first number plus twice a second number is 88. twice the first number plus the second totals 3131. find the numbers.
How do desert animals survive with very little drinking water?
Which ordered pair comes from the table?
which ottoman ruler added baghdad to ottoman territory
Approximately when did cognitive psychology free itself from the death grip of behaviorism and begin to make more rapid progress?
Is themagnitude of a vector can be different in different coordinate systems?
Given a rectangle with a width of 51 51 cm and a diagonal 128 128 cm long, what is its length, to the closest tenth of a cm? answer: the length is approximately
Every hour of driving uses 3 gallons of gas. Use a table to find how many gallons of gas would be used if driving for 15 hours
A(n) ________ is an individual or group that has an interest in and is affected by the actions of an organization.
Can anyone help answer the question how could this question be answered bysomeone without algebra?