Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sri Lanka’s tropical climate is cooled by _____.
A cone has a radius of 3 and a height given by the expression 2a. Which expression represents the volume of the cone?
Need to know the answer to this picture
Which of the following was a source of conflict between the ancient Romans and the Jewish people of Judea?
No more than what percent of a person's total calorie intake should consist of fat
Bernadette inherited 15000 and invested it in two municipal bonds , witch pay 7% and 9% simple interest. The annual interest is 1230. Find the amount at each ra
Write the equation of the parabola in vertex form.     With a vertex (–4, 3), and a point (4, 131)
suppose stamps for postcards cost $0.28 and stamp for first class letter cost $0.44 diego wanted to send postcards and and letter to 10 friends if he had 3.60 f
The population of Dubai exploded after __________ was discovered there. A. coal B. gold C. oil D. silver
During destructive interference, two waves travel through the same medium and the effects of the first wave are ___________ the effects of the second wave