Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Riddle time! Try the riddle it might be fun :) I will tell you if its right or wrong.Ethen, Ember, and George are drinking coffee. Willam, Karen and Aaron are d
Write an example that represents the line.Use exact numbers
Need help Please Brainly to the first person right with reason and 5 Stars
what is 1/4 of 1/4 = to
what is a whole step below D flat​
8) Find the area, 7 points 12 m 2 m 14 m 4 m 0 72 62 16
1. _________________. Many people enjoy it although it is expensive and dangerous. Also, the severe cold doesn’t keep skiers away from the slopes. It is clear t
3. Which state of matter has a defined shape? HELP FAST
Centerpieces are normally distributed with mean of 30 ounces and standard deviation of 2 ounces. The weights of the shipping boxes are normally distributed with
HI How are you anyways are any of you intreseted in my giveaway