BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Bird wings and dragonfly wings are both used for flight is it homologous structure or analogous structure
Which best describes a benefit of using DNA technology in medicine?
Gamiel and aliyah go out to eat and gamiel does not leave a tip for the waiter. if aliyah explains his behavior by saying that he is cheap, she is making a(n) _
Soils in different regions differ based on the _______.
MARKING BRAINLIEST FOR FIRST CORRECT ANSWER Roshawn wrote this expression to describe the number of stickers that were included in each album. 6 × c Which s
Will someone briefly explain some latent functions associated with public schools?
True or false: the coefficient of thermal expansion governs the way a substance expands or contracts when it is heated or cooled
consider the position of barium , sulfur, silicone, and calcium on the periodic table the atoms of which element requires the least amount of energy to give up
What can be concluded about a cylinder and a cone with the same height and radius measures? Check all that apply. A. The cone has the greater volume. B. The con
What are some Beyoncé songs that don’t have a music video?