person8546
person8546 person8546
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​

Respuesta :

jariviamontes
jariviamontes jariviamontes
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 for 16 ounces

Step-by-step explanation:

0.21×16=3.36

Answer Link
elijahshanks23
elijahshanks23 elijahshanks23
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 total

Step-by-step explanation:

0.21 * 16 = 3.36

(P.S., pls mark me brainliest, and have a nice day)

Answer Link

Otras preguntas

Mixed number into decimal 686 and 49 over 50
NEED HELP ADAP PLEASE!!! Read the excerpt from the odyssey. The noble and enduring man replied No god. Why take me for a god? No, no. I am that father whom you
Solve 2|4w−1|=3|4w+2|. Apparently there are two answers for w I already found -2, but I need the other one. If possible, please show your work so I know how to
In the united states, jails are operated mainly by what level of government?
Firms from __________ had the largest total outstanding stock of direct overseas investment at the beginning of 2014.
What are you likely to experience at a fine-dining restaurant? La propina se deja en un jarro de propinas. El cliente necesita llevar su bandeja. La comida usa
did Locke believe that unanimous consent is necessary in the formation of goverment
A boy standing on the deck of a bridge sees a motorboat approaching in the water below at a constant rate of speed. When the boat is 27 meters from the bridge,
Which mathematical term cannot be defined for all cases in a system of geometry?
What is the least common multiple between 8 10 and 12