digradjonga
digradjonga digradjonga
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

During one month, a homeowner used 300 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $114.00. The next month, 290 units of electricity and 150 units of gas were used for a total cost of $115.30. Find the cost per unit of gas.

$_____

Respuesta :

moody1556 moody1556
  • 02-05-2021
Cost per unit of gas is $0.34
Answer Link

Otras preguntas

A fundamental particle cannot be: Accelerated Divided Observed Charged
In any ecosystem the organisms ____for resources such as food,water,and space
Assignment1.ʟɨst aռʏ 5 ʄɛɛɖɨռɢ tօօʟs ʊsɛɖ ʄօʀ ʄaʀʍ aռɨʍaʟs ​
What is the tone of the short story "The Red Bow" by George Saunders
Please anybody help me with this question
What is the main idea for the mystery of maya
HELPP PLEASE FOR 25 POINTSSS PLEASE 1) The 19th amendment to the U.S constitution granted American________ the right to vote 2) The 19th amendment was ratifie
Rewrite without absolute value y=|x−5|+|x+5|, if x<−5 thank you
A radio controlled model car with mass m=4.58 kg starts a race initially from rest at t=0 and accelerates with constant acceleration to a speed of 11.2 m/s in a
What does follow-through mean in archery