fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the triangle ABC given A = 60°, b = 2, and c = √2.
The first one please!!!
a piece of transparent material that is used to focus light and form a image
When mr.crain was driving to work in the morning, there was heavy traffic, so he was travelling at a speed of 25 mph. when he was coming back after work there w
What type of microscope would be most effective for studying a living cell?
what part of speech helps create phrases that deal with relationships concerning time ,space , and logic
I need help on a ted talk called how to fix a broken heart by guy winch
It takes my’khiyah 40 seconds to run 1/3 of a lap. How many laps can she run in 5 minutes
âwhen the footer is the last element in a page body, the _____ pseudo-element is used to add a placeholder element after the footer.
PLZ HELP. THIS IS EASY PROBABLY HAHA. WILL GIVE THANKS AND BRAINLIEST!!! 15 POINTS