onderyldrm12 onderyldrm12
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP MEEEEEE....

PLEASE HELP MEEEEEE class=

Respuesta :

kamera78
kamera78 kamera78
  • 04-05-2021

Answer:

you have to find the mean, median, and mode so the 1st is that you have to add numbers and then multiple it

Step-by-step explanation:

did this in 8th grade middle school

Answer Link

Otras preguntas

Tony sells biscuits at school for R15 per packet. He rents a small store at school for R200 per week and buys biscuits in bulk at a cost of R5 per packet. • He
Brrrrreeejejennendiioo.
beep bop boop a. beep b. bop c. boop d. beep bop boop
What is the earliest day of gestation that an equine pregnancy can be confirmed using ultrasound?a) Day 5b) Day 10c) Day 14d) Day 21
This is a problem that is much larger than the Equifax incident. There has been a large uprise in consumer data breaches and identity theft within the past deca
What will it cost to carpet a rectangular floor measuring 15 feet by 30 feet if the carpet costs $ 31.97 per square​ yard?
Find the median and mean of the data set below: 40,38,1,19,8,36,40
what is the oldest question here? like the first person to go and ask a question in brainly (0_0)- Zahra
Larry had 9 grams of pepper. Then he used 0.9 grams of the pepper to make some scrambled eggs. How much pepper does Larry have left? ​ grams
At a frozen yogurt stand, two small cones, one medium cone, and two large cones cost $ $14.60$ . One small cone, one medium cone, and one large cone cost $ $8.7