shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

please Help. After analyzing a problem, what is the next step in the problem-solving process? Develop creative solutions. Identify possible solutions. Selec
Pls help me I am in 5 th grade btw do a answer for both the questions and I will give u 100 points
Who was chosen by the consultation to command the regular army of texas
What are some contributions to Isaiah
School guidelines require that there must be at least 2 chaperones for every 25 students going on a school trip. How many chaperones must there be for 80 studen
What is the Interstate Commerce commission?
I need help with this maths question.
what is a good word for school
what happens when ocean plates come together? what landform does this event create
What of the following are goals of political parties? A.control government B.win elections C.teach voters their political ideologies D.nominate candidates for