Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

which is a product of the light reaction ?
why did the missouri compromise need to be repealed for this new law ?
What does Adlai Stevenson imply about the influence of unions? Check all that apply. Labor unions are a necessary evil. Workers take pride in supporting thei
Jesse was at the store. He could have taken a pair of sunglass off the rack without anyone noticing. He needed a pair for his job, which required him to work ou
The sum of 5 consecutive integers is 110. What is the fourth number in this sequence?
what is (−23)(6) =plz help
Took place on July 1, 1898 • Greatest victory for Rough Riders • Troops were led by Theodore Roosevelt Which battle is described in the box above?
Which of the following is a binomial? A) 8x^5 B) 11x+18 C) 14x^2+5x+12 D) 4/x
B. Hydrogen sulfide, H2S, is a contaminant in natural gas. It can be removed with the reaction CH4(g) + 2H2S(g) CS2(g) + 4H2(g), ΔH = 232 kJ/mol. How should
explain why the idea "Justice is Blind" is positive