duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

a football player kicks a football with an initial vertical velocity of 65 feet per second. The function h=-16t^2+65t models the height h (in feet) of the footb
Factor the expression 54x+81 using gfc
need help on this pls
Write an equation for the vertical translation.y= -2/9|x| - 7; 3 units downa. y= -2/9|x| + 3b. y= -2/9|x| + 10c. y= -2/9|x| - 3d. y= -2/9|x| - 10
What was the political legacy of the Achaemenid Empire? -Short answer is fine :)
What letter comes next A Z E B I Y O?
what is the sum of the measures of the exterior angles in a nonagon? explain
A line passes through the points (9,-2) and has a slope of 2/3. Write an equation in point-slope form for this line.
suppose the correlation coeffecient
Which descriptions from the list below accurately describe the relationship between triangle ABC and triangle DEF? Check all that apply