lilleesi
lilleesi lilleesi
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

plzz add an explanation for it too

plzz add an explanation for it too class=

Respuesta :

doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 03-06-2021

Answer:

A     $0.02

Step-by-step explanation:

Let's solve how much does it cost to have a bulb on for an hour. ⇒ 120 watt = 0.1 kilowatt per hour which costs 0.20 per kilowatt per ⇒ 0.1 kilowatt per hour* 0.20 = 0.02 dollars in an hour.

Answer Link

Otras preguntas

Use the function f(x) = 2x3 - 3x2 + 7 to complete the exercises. f(−1) = f(1) = f(2) =
The car has a mass of 0·50 kg. The boy now increases the speed of the car to 6·0 ms-1 . The total radial friction between the car and the track has a maximum va
uban missile crisis resulted in all of the following except a U.S. agreement to abandon the American base at Guantanamo. b an ambitious program of military expa
5 pencils for 15 dollers how much for each pencil
Graph the inequality on a separate sheet of paper. Then explain how you would determine if(-1,-4) is a solution by looking at the graph.
5/root 7 - root 3 +1/root 7+ root 3
Match the healthcare professionals to their roles.
What does Carlos language reveal about yours his character
What is the constant of proportionality in the equation y=2.5x
Can someone help me with this