quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

3. The Answer Is NOT D. Rhyme A. chorus B. ode C. alliteration D. rhyme
Work out the size of angle x.
This is a character who changes their personality, attitude, and/or beliefs over time. This change is usually a result of a conflict. Question 4 options: Prota
The teachings or revelations of Christ were known as A.Dao de Jing B.Gospel C.Hajj D.Vedas E.Diaspora
What does the imagery in this scene help the reader understand about Mother Wolf?
Which of the following expressions is NOT similar in meaning to the others? être brave prendre un goûter un casse-croûte grignoter
Drag and drop the description to match each person into the boxes. Lord Cornwallis Nathanael Greene Alexander Hamilton William Howe Martha Washington George Rog
Lilly took out a 5-year loan from the bank for 31000.00 to purchase a new car. At the end of the loan, she had paid a total of 37975.00. find the intrest rate o
BRainliest to right answer
solve for x solve for x