katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

nadia is making bread. she mixes 1/2 cup of milk, 1/8 cup of water, and 1/3 cup of butter . write the fractions in order from least to greatest.
i have to do systems by substitution practice ex -2x + y =-16 -8x - 7y = -20
What year did Christopher Columbus find the new world?
The Xiongnu and Scythians greatly influenced this region. Anatolia Central Asia Japan India
Hobbes, Voltaire, and Rousseau were historical figures attached to what historical era?
Two example of fungi beside bread mould
What did the Lahore Resolution hope to accomplish? a. a separate state for Hindus b. a separate state for Muslims c. a separate state for British people d.
how much is 1/4 of 16 pennies
who was the first person to invent something
A(n) ______________ is a private organization with members who hold common political beliefs and work to influence government officials, policies, and practices