honeybearashe honeybearashe
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE !!!!!!!!

HELP PLEASE class=

Respuesta :

896645
896645 896645
  • 04-06-2021

Answer:

1. spends $80

2. Each garlic bread costs the same

3. Orders a pizza for 25.50 and two garlic breads

Step-by-step explanation:

Answer Link
Heartland04 Heartland04
  • 04-06-2021
1) 80$
2) same
3) 1 pizza and 2 garlic breads for 25.5$
Answer Link

Otras preguntas

what do you mean by regional balance in development activities​
6 cm 18 cm 35 cm 26 cm Calculate the volume of the solid
Find the value of f(-12) for the function below. f(x) = -8x − 22
Who was the scientist responsible for the discovery of the keystone species
When the United States invaded Puerto Rico, most native Puerto Ricans. A. Stayed out of the conflict B. Encouraged Spain and the United States to end the war. C
can someone helppp plsss!!!!!! 6. What were the two main lifestyles in Arabia? * a. sedentary and nomadic b. urban and suburban c. industrial and non-industri
You are trying to decide if you want to buy a seasonal golf membership for $224. If you buy the membership, you can golf as many games as you want during the se
I really need help ONLY QUESTION 3
What is the kinetic energy of a penguin with a mass of 8 kg that is running at a speed of 3 m/s?
Ingrid makes quilts in designs that follow a specific pattern. The first three designs are shown. In designs, the white blocks represent blocks containing pictu