danzykahari danzykahari
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Harry buys 6 yards of rope to make a swing. Lenny spends $16 on rope.
How much do the two boys spend in all?

Respuesta :

06kaistr67691
06kaistr67691 06kaistr67691
  • 04-06-2021
I’m confused! Is it $16 for each yard of rope? I don’t think this is complete :)
Answer Link
audrarose11466 audrarose11466
  • 04-06-2021
what the person up there said ?
Answer Link

Otras preguntas

Gymnast Clothing manufactures expensive soccer cleats for sale to college bookstores in runs of up to 500. Its cost (in dollars) for a run of x pairs of cleats
Find the exact value for cos π 12 applying sum and difference formulas involving π 3 and π 4 .
it takes earth about 365 days to orbit the sun.it takes uranus about 85 times as long write a numerical expression to describe the number of days it takes Uranu
The belief that all nations should enjoy self-determination was expressed in what document? League of Nations charter Treaty of Versailles Fourteen Points sp
How can you tell a biological molecule is a lipid?
The first one I don't get can anyone help me
How to determine if a differential equation is linear or nonlinear?
Oliver is working on a puzzle of the Eiffel Tower. The tower in the puzzle is 28.5 in. tall. The packaging lists the scale as 1:415. What is the height of the a
What value do marketing channels bring to the customer?
fifty plus four times a number c is 21