Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!! Would a flood plain form at point B? Why or why not?
Which organelle do you think you would find in abundance in very active cells (such as muscle cells) that require a lot of energy versus inactive cells that do
What are the three sub regions of South America? What is significant about the Atacama Desert?
Which statement is true for this linear equation? 5x + 6 = 26 It has 2 constants, 1 coefficient, and 1 variable. It has 2 constants, 1 coefficient, and 2 variab
A true-false test contains ten questions. How many different ways are there of completing this test?
One number is three less than another number. If their sum is 49, find the two numbers.
Point giveawayyyy ◅(◕⋃◕)▻. ⋂(◕▿◕)⋂
Pleas help me with this I hate math
Which of these graphs represents a rate of change of 4?
Jamail and Sheila are arguing about the weather. Jamail thinks that St. Louis will be colder and rainy in a couple of days. Sheila believes that St. Louis will