shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

Is over exercising related to eating disorders? Why?
What should you do during your third read of the multi-draft reading process?
Which shape does not have rotational symmetry??
describe the following influences on our foods choices and provide an example of each
PLEASE HELP ME> A proton travels at right angles through a magnetic field of 0.025 teslas. If the magnitude of the magnetic force on the proton is 1.8 × 10-1
What is the least possible initial kinetic energy kmin the oxygen atom could have and still excite the cesium atom?
How does the calvin cycle differ from light-independent reactions
Explain how you decided where to place the decimal in the quotients for 152÷10, 152÷100,152÷1000
I would like o know what is 2 2 im three years old
what are the charges of the subatomic particles and where are they located in an atom?