basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

What's the answer to -11+2(4x-1)+6
COBRA is a federal law requiring employers with _____ or more employees to provide the option of continuing the employee's existing health coverage for dependen
Which North African country did military leader Muammar al-Qaddafi control for more than 40 years?
Toddlers are extremely active, naturally curious, and very top heavy making them prone to falls. The disproportionately large head and small legs common to 2-3
. In which phylum do organs and organ systems first appear?a. Annelidab. Hemichordatac. Nematodad. Platyhelminthes​
A 105 g sample contains how many moles of Al(C3H7)3
Who ever helps me with this I will give u a surprise what is the arc length of PQ
The Motorola team that developed the Razr cell phone was a good working team because they agreed on the objectives at hand and on the best approach to solve the
please help me for 25 points
Which sentence correctly uses a comma to separate coordinate adjectives? My father bought a new, wood desk for his office. A red, rusty gate blocked the opening