abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

standard unit of mass is centimeter​
Describe the energy transformation that takes place as the roller coaster moves up the hill and explain how each form of energy changes.
help me! : (x^3 - 7x^2 - 7x + 20) ÷ ( x+4)
What are the reactants of photosynthesis? What are the products?
Please help me!!!!! Find the following values
what is bird flu?what are the major symptoms of bird flu?​
Find the APR, or stated rate, in each of the following cases (Do not round intermediate calculations. Enter your answers as a percent rounded to 2 decimal place
As part of his research on the Civil War, Charlie is reading a book about ironclads (a type of boat) and how they revolutionized naval warfare.
short description about your penfriend​
Write an expression to represent a number n divided by 6