friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

(will give brainliest) In which war was The Battle of Agincourt?
The circumference of a circular garden is 119.32 feet. What is the radius of the garden? Use 3.14 for t and do not round your answer.
Amado offers his patient Mr. Johnson a drink of water three times while he is feeding him. Is this acceptable when completing this skill demonstration? A. Yes B
Use >, <, or = to compare the numbers. 0.41 __ 0.041
difference between electroplating and sacrificial protection​
A population of 1500 bacteria is growing at a rate of 10% each day. What is the domain of the population of growing bacteria?
During her ride home from school, Dana sees 15 cars driven by men and34 cars driven by women. What is the experimental probability that thenext car Dana sees wi
need help what the answer
Where are the British Isles located
as heat and level 3rd level 4 level Slevel carnivore top carnmores producers outotropins 10% Real herbivore 100 Kead TO KO numer Teal here this As the nutrition