batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

how do we find the area of the quadrilateral
£35 in ratio 6 : 1 would be?
Record a long-term investment on 1/13/20 to E-Trade (a new vendor), check: 324, amount: $5,700, category: Investments.
Factorize a² +4α-21.​
Record a long-term investment on 1/13/20 to E-Trade (a new vendor), check: 324, amount: $5,700, category: Investments.
Which of the following may explain the difference in interpretation of historical events, especially if the historians are from different cultures? 1) The level
Find the slope of the line through each pair of points: (3,4) and (3,-4) m=?
A driver is 35 feet below sea level . After he swims up 10 feet toward the surface , what is his elevation
how do we find the area of the quadrilateral
For a fixed amount of gas at a constant temperature, the volume of the gas is inversely proportional to its pressure. The function IMAGE relates the volume in c