makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

On a summer afternoon, the sand on the beach can get very hot. When you step on the sand in bare feet, you can burn yourself. Which of the following sentences b
Prove that 2n + 1 ≤ 2n for n ≥ 3
why did some chiefs decide to fight when english colonists moved into their territory?plz help me
How is the graph of y=-8x^2-2 diffrent from the graph of y=-8x^2
What builds proteins in a cell?
the temperature on mars ranges widely from -207 f to 80 f find the average of the temperature extremes on mars
how did the experience of the early colonists shape Americas political and social ideals?
Questions 1. Calculate the molar mass of an element. 2. Calculate the molar mass of a compound. 3. How do you determine the number of protons, electrons and neu
How do I graph f(x)= -cos(x-pi)?
Write 75 as the product of its prime factors. (2 marks)