lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

robert has added running and rowing to his fitness routine. what will these activities most likely improve ? A. body composition B. cardiorespiratory fitness C.
How did political conflict in the Mughal empire eventually result in the British takeover of India?
The crime of carrying away a female for the purpose of marrying someone against her will or to engage in prostitution against her will was the gist of an early
what element has 2 energy levels and 1 valance electrons
please help ;( night before exam
If 28 dog biscuits weigh 12 1/4 ounces, what is the weight of each biscuit?
Choose the correct answer. Los Rarámuri viven en_____? (a) mazatlán (b) Chihuahua (c) Guadalajara (d) Mexico D.F.
What two protocols are used for remote access to a server, using unencrypted and encrypted transmissions respectively? answer
The area of a triangle whose height is 1 more than 6 times its base is 13 square feet. If the base of the triangle is x feet what is the equation that models t
Why is the fact that Mowgli causes the herd of buffalo to trample Shere Khan the climax of this story? Will mark BRAINLIEST!!!!! A. This moment marks the point