MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Why is sodium sulphate hemihydrate called as "Plaster of Paris"?
how were north american colonies all similar in the 1700s?
what is a high structure part of a church which has 5 letters
in the number 13,407.036 there are two 3's. Explain how the values of the 3's are related.
what is a high structure part of a church which has 5 letters
what's another word for over thinking?
Why is sodium sulphate hemihydrate called as "Plaster of Paris"?
What is the least common denominator for 5/6 and 3/8. 3/4 and 6/7
What is the amplitude of y=1/2 sin2x
What are the functions of receptors in our body? Think of a situation where receptors do not work properly. What problems are likely to arise?