jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

F(x)=3x-1 and g(x)=x+2 find (f+g)
Find the equation of the​ line, in​ slope-intercept form, containing the points 5,2.1 and2,1.5 .
9 + 5m = 5m - 1 Please help! Thanks :))
What is the point on/in?
Gerardo needs a total of $365 to buy a new bicycle. He has $35 saved. He earns $15 each week delivering newspapers. How many weeks will Gerardo have to deliver
the sum of two numbers is 22. the difference is 6. what are the two numbers?
are all kinds of matter visible. in other words can you see all types of matter with your eyes? explain
listening to The visitor by IU rn
la ... se da en el interior de la celula y en tres etapas. el producto final es la obtencion de dioxido de carboro, agua, atp y calor
what was the main conclusion drawn from the stanford prison experiment?