rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Ken went to a country fair and spent $5 on admission, $6. 50 on games, and $7. 21 on food. If he had $30 before he went to the fair, how much money does he have
4. (x,y) → (x-3,4-y) is an example of a transformation called a glide reflection. Complete the table using the rule. (0.2) og (0.0) mont Does this glide reflect
Please help Solve for y. 12 4 y € = 1/2 y y = [?]√ [ Enter answer in simplest form. Enter
the graph of f(x)=|x-h|+k contains the points (-6,-2) and (0,-2). the graph has a vertex at (h,-5). descrie how to find the value of h. then, explain how this v
what's the greatest -1 1/2 or 1/2
4. (x,y) → (x-3,4-y) is an example of a transformation called a glide reflection. Complete the table using the rule. (0.2) og (0.0) mont Does this glide reflect
The Ferris Wheel ride at a carnival sits 3 meters above the ground and sends riders to a maximum height of 33 meters in the air. The equation y = 15sin(x) + 18
The concept of quality is brought about by strict and consistent commitment to certain standards that achieve uniformity of a product in order to satisfy specif
Write an equation in general form (Ax+By+C =0) for the line that passes through A(2, 4) and B(11, 8). ​
Write an equation in general form (Ax+By+C =0) for the line that passes through A(2, 4) and B(11, 8). ​