yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(LOTS OF POINTS ) Identify the characteristics of fungus-like protists. Check all that apply. decomposers autotrophs produce spores stationary (stupid
How could you determine the instantaneous speed during your road trip
On a computer with two or more cpus, ____ is a technique in which each processor or core works on a different job. answer : 1. parallel processing. 2. looped th
I need help please Why did Arab nations attack Israel in 1948? A. They wanted to force Israel to accept the Palestinian. B. They want to establish an Islamist g
What is the square root of 4/25?
Which light rays path through a drop of water will bend the most?
How many times does 607 go into 48
What are three ways in which people use microwaves?
Where is the answer to the expression 3 − 6 located on a horizontal number line? 3 units to the left of 3 3 units to the right of 3 6 units to the right of 3
Which line in the story is an example of analogy?  A.Did she grasp such a pattern the way Mozart grasped the notation of a symphony? B.A very small smile pass