amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Solve for b 2/3+5=20-b
One path for achieving self-actualization was through the attainment of __________. a. gratification of the id b. peak experiences c. desired reinforcers d.
Match the items. a. The Federalists b. The Anti-Federalists 1. This groups was FOR ratifying the U.S. Constitution. 2. This group was AGAINST ratifying the U.S.
Most of the world's earthquakes occur around:
Bank teller Ben receives $1,000 from a customer for deposit into the customer's bank account. Instead of placing the money into the customer's account, Ben puts
does abstinence protect against STIs? Sorry if you think this is inappropriate, but I need this for my homework it's just this one question please and this is t
Program on automorphic number​
Identify which redox reactions occur spontaneously in the forward direction. Check all that apply. a.Fe(s)+Mn2+(aq)→Fe2+(aq)+Mn(s) b. 2Ag+(aq)+Fe(s)→2Ag(s)+Fe2
The sun produces energy via fusion. One of the fusion reactions that occurs in the sun is 411H→42He+201e How much energy in joules is released by the fusion of
As an air mass increases in temperature, its dew point. O A. increases O B. condenses O C. is unchanged O D. decreases