CourtneyCurtis
CourtneyCurtis CourtneyCurtis
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please Help!
Pizza costs $1.50 per slice. Use a table an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost?

Respuesta :

J4mesTDG
J4mesTDG J4mesTDG
  • 03-01-2017
well, usually dominos does 10 slices per box. so, 15 dollars for a whole pizza.
Answer Link

Otras preguntas

Which 1960s band is regarded as being responsible for launching rock ā€˜n’ roll into the mainstream? True or false
What is the symbiotic relationship between cuckoo bird and warbler?
If 7.50 g of the unknown compound contained 0.250 mol of c and 0.500 mol of h, how many moles of oxygen, o, were in the sample?
When would you expect to find the highest rate of air pressure during breathing?
Hi how are you today are you well are you not well
HELP QUICKLY PLEASE!!!!!!!!!
What can form four bonds with other atoms and is used as a building block for larger molecules?
All fossil fuels contain this element.
What is 20% of 50 (show work)
Why didn't washington like political parties??