marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Determine the range of the fu
solve the following: given 2pie
Find the value of the expression vw × 2 × u − 20 for u = 2, v = 3, and w = 2.
Define war communism in historical term
Read the excerpt from The Great Gatsby. I lived at West Egg, the—well, the less fashionable of the two, though this is a most superficial tag to express the bi
Which algerbric expression represents this phrase the product of 40 and the distance to the finish line
Correct answer please? I can't figure it out
Solve for the unknown in the following equation 2/x + 1 = 3/4​
Why did the author use sensory language in the second paragraph of My Summer Scooping Ice Cream?
Difference between ionic product and ksp