yeetster12321
yeetster12321 yeetster12321
  • 04-11-2021
  • Mathematics
contestada

I just need help on this one question
If you help this is worth 30 points

I just need help on this one question If you help this is worth 30 points class=

Respuesta :

lolyeah989 lolyeah989
  • 04-11-2021

Answer:

12.5

Step-by-step explanation:

You do 100 divided by 8 to figure out how much one bar is worth and when you do 100 divided by 8 you get 12.5.

Answer Link

Otras preguntas

yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. find the unit price in dollars per towel if necessary round your answer to the nearest cent
can i get help with this problem asap
please help me im stuck
A) show that $n(2n + 1)(7n + 1)$ is divisible by 6 for all integers $n$. b.find all integers $n$ such that $n(2n + 1)(7n + 1)$ is divisible by 12.
The _______ agreement ended many trade barriers among the united states, mexico, and canada?
State the domain for the function H(x)=8−2x2.
Solve Each Triangle. Round your answers to the nearest tenth.
The Pythagorean theorem
Process where usable solutes are reclaimed by the body. a. filtration b. reabsorption c. secretion d. urination
Brainliest!!!!!!!!!!!!!!