jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

a woman lifts a 300 newton child a distance of 1.5 meters in 0.75 seconds. What is her power output in lifting the child?
Susan ........ (Run) to school because she was late.
why did russia have revolution in 1917?
Which is the best description of the events of A Midsummer Night's Dream? A. logical and tragic B. serious and historically accurate C. comical and fantasy-l
Is 5/7 greater than 4/6
does a human body use neon???
On a new construction site, an electrician can install a new light fixture in 20 minutes. A project calls for 24 new fixtures to be installed on each of 4 floor
In terms of weather, what kind of boundary does the line labeled  X represent? A. occluded front B. stationary front C. cold front D. warm front
is a centimeter one tenth or one hundredth or a meter
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. If you ever visit New Haven, Connecticut, be sure to eat at Sally's Pizza. B. The original Londo