EastQuestions EastQuestions
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Seidel filled up his 14 gallon gas tank for 29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2017
It would be $2.09 if you are dividing
Answer Link
CarlyS
CarlyS CarlyS
  • 05-01-2017
$29.26 divided by 14= $2.09
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me please
Imagine that doctors are observing a new disease, and they don't know what causes it. what are some possible causes of diseases? what kinds of things would scie
How did European explorers respond to the language, clothing, customs, dwellings, and food of the Native American peoples? How did the Native Americans respond
Can someone help me please #_4&5
Can kindergartners be tardy to class? If yes, then what will you do when they come into class.
Ok I have no clue for this one I’m not sure what to make out of this one please help
coining money is an example of what power
What is the weight of a 40kg object on the moon ? (in Newtons)
Your manager mentioned to you that she would like to make communication with her employee more efficient than speaking to everyone individually but she does not
Determine the values of the variable for which the expression is defined as a real number. (enter your answer using interval notation.) square root of x^2 − 16