yaylolzombie9798 yaylolzombie9798
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jill is buying a cookie kit to decorate cookies for her children during the holiday break. She will pay $2.50 per cookie and a $4 service fee. Which equation can be used to find y, the total cost to buy x cookies?

Respuesta :

edwajones edwajones
  • 01-12-2021

Answer:

4 + 2.5x=cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the following excerpt from a report about some of the possible reasons college costs are increasing. A major concern related to higher education's business
These is for a test.
Find the answer to the following problem: -5 4/5 + 2 1/10 =
What are benefits of living in a nomadic settlement
20 points help quick
how to find the number of electrons not in a neutral atoms ?
What is the index of the radical below?
instead of virginia they sighted land in cape cod far north of their target and then went ashore at a place called a. massachusetts b.england c. netherlands d.
what is the main function of veterinary Doctor​
what would be 0.93 repeating as a fraction in simplest form​