faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

what was richard gere's first movie?
The three types of rocks are classified by___a.Colorb.grain size c.chemical composition d.how they formed
According to the humanist perspective what motivates individuals
Which best describes the term diction? a)a word or phrase that logically connects sentences or paragraphs b)an author’s choice of words c)use of language allowi
i have the same hundreds digits as ones. the value of my tens digit is 50. The value of my ones digit is four. the 3 digits are
Which of the following is something you need to think about throughout unit 1? (3 points
What is the state of helium at room temperature?
When you heat a substance what happens to the molecules
find three consecutive integers with a sum of -39
49 is 70% of what number