jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

what can a chemical change be speeded up by?
Your social life will likely change significantly during adolescence. User: People can reduce the number of conflicts in which they are involved if they learn h
plateau periods are times in life when
Which one of the following statements is true regarding voluntary and involuntary responses? A. Voluntary responses originate in the sensory receptors. B. Volu
Which of the following is NOT an existing law, policy, or practice enacted with regard to tobacco use? a. increased taxes on tobacco products b. increased price
In which fields do Europeans work today? a. heavy industry and mining b. farming and heavy industry c. shipping and transportation d. manufacturing, service and
Which phrase is not the central idea of The Deserted Village? a. the destruction of self-reliance b. the destruction of innocence c. the destructiveness of gree
why isn't exponential population of growth realistic ?
Which word does not pertain to human beings? a. egoism b. genre c. gentry d. progeny
The following question refers to The Bells by Edgar Allan Poe. Which of the following is an example of onomatopoeia relating to the sound of the bells? a. jing