jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

The purpose of critical reading is to____________a text. a. Preread c. Evaluate b. Questions d. None of these
Which of the following statements is true? The buildup of carbon dioxide in the atmosphere causes the greenhouse effect. An increase in pressure causes an incr
Toilet readiness can occur as early as?
Evaluate. 72÷(1/3−2)+4
Worldstarhiphop fight compilation june
Can someone show me how to do this?
Juliette and her two brothers spent $45.75 on flowers for their grandmother. Each person will chip in the same amount. How much will each person pay? Juliette's
what are 2 factors that affect gravitational attraction?
How is the Divergent (book) setting similar to our current society? How is it different?
name two games played by Colonial children