channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

what mass of MgO will be produced when 0.5 Moles of Mg burns in oxygen​
Read this line from "Empire State Building." I wake to taxi alarms. I am a 102-stop elevator ride to heaven. Which two facts help the reader connect the poem's
me gusta____tacos y pizza answers:A:comer B:cantar C:bailar D:ayudur
PLEASE HELP I NEED IT FOR A MUSIC CLASS ASSIGNMENT (a) What is the letter name of the pitch for note 1? (b) What is the letter name of the pitch for note 2? (c)
What did Adams do to resolve the XYZ Affair?
Solve −5x = 30. 1) 35 2) 6 3) −6 4) 25
What is the energy of a rock with a mass of 5 kg while sitting on a cliff that is 27 m high?
If 8 units represent 128 square meters whats the value of 13 units
Is law school worth it ?
how many people are incarcerated in the united states 2021?