nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Once the Gulf Stream reaches the far north, what happens next? It cools and flows away from the pole, causing cooler climates farther south. It circles the pole
what is equal to 300 tenths?
even has 4 marker that is 7 fewer markers than jenna has how many markers does jenna have
100.5 divided by 1.5
Are fat fish more likely to have broad stripes than thin fish
How did latin americans view Wilson's "moral imperialism"?
Media producers can target audiences by: A. creating media that appeal to their audience. B. using bias. C. telling every side of most stories. D. showing thing
the score is 90 percent and 70 questions what is the numbers correct
When constructing an inscribed square, how many lines will be drawn in the circle? a. 2 b. 3 c. 4 d. 5
All spheres of Earth are interrelated or interdependent. This means _____.