ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Explain how engineers and scientists may work together to produce a protein in the lab.
how to write an equation and solve it for the followingOne fifth of the employees of Delta Industries, Inc., work in the Sotheastern region. If the company empl
Why does a pendulum eventually stop swinging?
would you rather be a senator or a representative member? why or why not?
The diagram shows a patio in the shape of a rectangle. The patio is 3.6m long and 3m wide. Mathew is going to cover the patio with paving slabs. Each paving sla
A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are i
Why does a pendulum eventually stop swinging?
The sum of a number and 18 times its reciprocal is 11. Find the number(s). Let x represent the unknown number. The Reciprocal of x is____?
copy this figure onto grid paper. draw line to divide the figure into 4 congruent polygons. how do you know the ploygons are congruent
In little Marsden the population is 17 222. The men and women together total 9142 and the women and children together total 13 201. There are ...... Women There