briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

please help :-( thanks
Sam and lou need a total of 1 foot of wire for a science project.sam wire is 8 out of 2 n lou is 7 out of 8.Do they have enough.
How do you use Bill of rights in a sentence
how many variables should you have in a control experiment?
What is the given equation in logarithmic form of 7^4=2,401?
Im not quite sure how to answer this question... A 1000kg rocket is moving at a constant velocity in deep space; it is moving at 40 meters/second when its burne
An ecosystem includes what?
Solve for x/4-x+2/6=x/3
What are Radio Waves?
what is a prefix for marine