marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

If the function h(x) represents the number of full hours that it takes a person to assemble x sets of tires in a factory, which would be an appropriate domain f
Explain why the current is reduced as electrons move through a conductor.
If you multiply a number by five and then subtract negative ten, the difference is negative thirty. What is the number?
The sum of a number and 18 times its reciprocal is 11. Find the number(s). Let x represent the unknown number. The Reciprocal of x is____?
why is red onions purple
In a class of 35 students, 25 girls averaged 92% on the last test, while the 10 boys averaged 85% on the same test. What is the average for the entire class on
What is the solution to this system of linear equations: y-x=4 and y+2x=1 1) (-1,3) 2) (0,4) 3) (1,-1) 4) (-3,3)
What is the electron configuration of helium
Why was there growing involvement of the USA in Europe in the years 1945-48 ??
what is the sum of 6 7/8 + 4 5/8