mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

confirm or disprove ernest's work by selecting two different points and applying the slope formula. be sure to identify the points you chose.
Carmen buys candy that costs $5 per pound. She will spend less than $35 on candy. What are the possible numbers of pounds she will buy? Use p for the number of
How do musicians change the pitch of sound ?
Required information NOTE This is a multi-part question. Once an answer is submitted, you will be unable to return to this part. A 11-kg sled sliding freely on
Which choice represents transport proteins in a neuron? a. Voltage-gated channels and passive transporters b. Passive transporters and sodium-potassium cotra
Answer this fast and I’ll make you Brainly
Which sentence from the passage contains coordinate adjectives that should be separated by a comma? A) sentence 1 B) sentence 2 C) sentence 3 D) sentence 4
Write an equation in which the quadratic expression 2x^2 - 12x - 32 equals 0. Show the expression in factored form, find the solution and explain what your solu
3 = g/ -4 -5 g = what ?
Start of Questions The admission fee at an amusement park is $5.00 for children and $6.00 for adults. On a certain day, 314 people entered the park, and the adm