kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

How many grams of calcium phosphate can be produced when 78.5 grams of calcium hydroxide reacts with excess phosphoric acid? Unbalanced equation: H3PO4 + Ca(OH)
Why were manuscripts so expensive in the early fifteenth century?
is 8.33333333 a rational or irrational number
Which is the best description of civil liberties?natural rightsprivilegesrights guaranteed by lawdemocratic goalstrial procedures
how does vegetation allow greater infiltration
Which lists all the integer solutions of the equation |x| = 7? a. –7 only b. –7 and 7 c. 0 and 7 d. 7 only
frodo ran 2 3/5 miles in 7/12 of an hour. how many miles xan frodo run in one hourm
What publication convinced colonists that it was time to make the break from Britain and create a new nation of their own?
Solve 3-4q=10q+10 Show your work
Who owns the medical record and what are its purpose?