tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

how much bigger is 3 1/4 than 1 3/4 writing your answer as a decimal
What is the most important reason to continue efforts to preserve coral reefs?
.let f(x) = −4x 7 and g(x) = 10x − 6. find f(g(x)). (1 point)−40x 24 −40x 31 −40x 64 −40x 70
A pitcher on a baseball team has pitched 12 2/3 innings. What is the number of innings written as a decimal?
what is the relative location of austin?
which equation has a solution of a = 4? a 12 a = 3 b 3a = 12 c a – 12 = 3 d 12a = 3
Which work is the best example of an adaptation? A. A speech given by a political candidate B. A popular song played on the radio C. A recently discovered
Claire is giving a presentation at work. Several times during the presentation, she says, "um" or "uh." These are examples of what type of vocalic?
what is the slope intercept form of the equation of the line 5x-6y=36
What is 2 1/2 inches measured to the nearest quarter inch