Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Suppose you notice that a classmate seems unusually sad and has been losing a lot of weight recently. one day he complains about being fat. (6 points) identify
Manuel is preparing for a group discussion about Adichie's use of rhetorical strategies. Read the excerpt from "The Danger of a Single Story" by Chimamanda Ngoz
the chemical ______ for neon is NE​
Which career pathways are part of the energy career cluster? select all that apply.
In what way was the spanish colonization of the philippines different from the portuguese strongholds in the indian ocean basin?.
In the korean war, the united states backed south korea and ______ backed north korea.
Ivan,Bella, and Ian agreed to hare a pizza which wa cut into 10 lice. Ivan at 40% of the pizza
Argumenta sobre las acciones propuestas por los organismos internacionales para resolver los conflictos que surgen en torno a la población humana y su diversida
Lauren had 3/4 gallon of paint he poured in an additional 1/8 gallon from another can. How much paint doe lauren have?
Kate wants to install an in ground pool in five years. She estimates the cost will be $50,000. How much should she deposit monthly into an account that pays 1.