mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Compare an athlete's vital capacity to an non-athlete. Explain your reasoning.
Which identity could be used to rewrite the expression ?x^6-27
The ordered pairs (1, 81), (2, 100), (3, 121), (4, 144), and (5, 169) represent a function. What is a rule that represents this function?
answer 2x y=10 and y x-5
Cuánto tiempo hace que miraste la televisión?. . . . . Question 2 (Essay Worth 1 points). . ¿Cuánto tiempo hace que hablaste con tu profesor/a de español?.
What does e^-infinity and e^infinity equal to? Explain your answer
why did the united states help germany recover from ww2
1. adventures of huckleberry finn is celebrated in part for its representation of what perspective? A. modern B. optimistic C. Southern 2. in Adventures of Hu
In a survey of a town, 56% of residents own a car, 21% of residents now a truck, and 4% of residents own both a car and a truck. What is the conditional probabi
4-6 sentence paragraph explaining why the word "diversity" is an appropriate key word for twentieth-century arts.