Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

HELP NEEDED!!!!!!!!!!!!!!!
Simply 40xcubedbcubed/64bsquaredx3
How big is the largest known asteroid?
Why must a person receive a different flu vaccine each year to be protected against the flu?
Daisy has 5 1/2 pounds of flour. she uses 4/5 of it to bake bread. how much flour does she use to bake bread?
Match the reaction to the type that best describes it. A. 2Na2O 4Na + O2 Combination B. 3Mg + 2AlCl3 2Al + 3MgCl2 Single replacement C. NaCl + KBr NaBr +
Which industry in Washington became most vital to the American war effort in World War 1? * Fishing * Mining *Shipbuilding * Farming
you paint 1/2 wall in 1/4 hour. at that rate, how long will it take you to paint one wall?
Mia has 3/4 pound of butter. a muffin recipe calls for 1/8 pound of butter for each batch how many batches of muffins can Mia make with the butter she has
What is the minimum energy required to lift an object weighing 200 newtons to a height of 20 meters