ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

How can too infrequent or too frequent cell division affect health?
Can you help me with the problem listed in the picture below? will mark BRAINLIEST!!! :)
Point T is on line segment \overline{SU} SU . Given SU=5x,SU=5x, TU=2x,TU=2x, and ST=4x-3,ST=4x−3, determine the numerical length of \overline{TU}. TU .
Martin took a total of 20 quizzes over the course of 5 weeks. After attending 15 weeks of school this quarter, how many quizzes will Martin have taken in total?
Neon atoms are known to produce a mass spectrum that consists of three peaks at m/z values of 20, 21 and 22, with the relative abundance of the peaks found to b
How can there be so many different kinds of matter when there are only 118 different types of atoms in the world?​
PLEASE HELP AGAIN ASAP!
What is the meaning of the word articulate as it is used in the sentence? Jess was very articulate with her presentation, giving her a good grade on the assignm
What area in Central West Florida would you visit if you wanted to learn about Spanish and Cuban historic, economic, and architectural influences? Palm City Hav
Mona Lisa is a 16th century portrait painted by Leonardo da Vinci during the Italian Renaissance. The work is owned by the Government of France and is on the wa